YENİ NESİL ASANSÖR

YENİ NESİL ASANSÖR

Yeni neslin süper yüksek binaları göğün hiç olmadığı kadar yükseklerine uzanıyor. Fakat sadece binaların boyu uzamıyor, asansörler de gün geçtikçe daha hızlı ve akıllı oluyor…

Yeni neslin süper yüksek binaları (yüksekliği 300 metre ve daha yüksek olan binalar) göğün hiç olmadığı kadar yükseklerine uzanıyor. Fakat sade​ce binaların boyu uzamıyor, asansörler de gün geçtikçe daha hızlı ve akıllı oluyor… Kullanıcıların bina içinde taşınması için gereken güvenlik, verimlilik ve konfor, günümüzde bina planlama ve yönetiminin çok önemli bir parçası...

Çin Guangzhou’daki CTF Finance Centre gökdeleni gelecek yıl tamamlandığında, uzunluğu 530 metreye ulaşacak. CTF Finance Centre bu rakamla dünyadaki en uzun bina ünvanını alamayacak belki ama saniyede 20 metre yükselen asansörleri dünyanın en hızlısı olacak. 

CTF Finance Centre asansörlerinin hızı, şu anda dünyanın en yüksek binası olan Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki Burç Halife’nin (Burj Khalifa) iki katı, Amerika’daki Empire State Binası’nın asansörlerinin ise üç katı olacak. 

Ancak CTF Finance Centre bu rekoru çok uzun süre elinde tutamayacak. 2018’de tamamlanması planlanan Suudi Arabistan Cidde’deki The Kingdom Tower bir kilometreden fazla yüksekliğiyle sadece dünyanın en yüksek binası olmakla övünmeyecek; dünyada bir asansörün ulaşabildiği en yüksek noktaya (660 metre)  ev sahipliği yapacak. Dünyanın en yüksek yaşanabilir katına 52 saniye gibi bir süre içerisinde ulaşmak için, saniyede 10 metrenin üzerinde bir hızda hareket etme kabiliyeti ile dünyanın en hızlı ve yüksek çift kabinli asansörleri kullanılacak.  

Diğer Hizmetler

14 YILLIK DENEYİM İLE SİZİNLE ÇALIŞMAKTAN ONUR DUYARIZ